mail. biuro@fentherm.pl

ul. Gdyńska 25/1, 58–100 Świdnica

tel. +48 502 677 074

Oferta

O Firmie

Montaż

Realizacje

Kontakt

Montaż

Montaż trójwarstwowy tzw. "ciepły"

Ciepły montaż ma wiele atutów. Przede wszystkim pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz poprawia mikroklimat pomieszczenia. Na czym polega i jakie ma jeszcze zalety?

Energooszczędne budownictwo to w dzisiejszych czasach standard. W przypadku stolarki otworowej optymalnym działaniem mającym na celu zachowanie energooszczędności jest ciepły montaż okien, który zyskuje coraz większą popularność.

Główną drogą ucieczki ciepła z pomieszczenia są szczeliny powstałe na skutek źle przeprowadzonego montażu stolarki otworowej. Dlatego właśnie producenci okien organizują dla swoich fachowców specjalistyczne szkolenia z zakresu ciepłego montażu, które następnie poparte są wielogodzinnymi zajęciami praktycznych. Dzięki gruntownie przeszkolonej i wykwalifikowanej ekipie, ciepły montaż zostanie wykonany w sposób profesjonalny, co spowoduje nawet dwukrotną redukcję strat ciepła, a to w konsekwencji przełoży się na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dzięki ciepłemu montażowi unikniemy powstawaniu wokół okien nieestetycznych i groźnych dla zdrowia wykwitów grzybów oraz pleśni.

Ciepły montaż jest to trwały, a przede wszystkim efektywny sposób uszczelniania miejsc, w których osadzane są okna. W procesie tym stosuje się szeroki wachlarz produktów. Specjaliści zajmujący się ciepłym montażem zwracają szczególną uwagę na perfekcyjną izolację miejsca, w którym okno styka się z murem. Jest to konieczne jeśli chcemy wyeliminować tzw. mostki termiczne.

 

System więc ma za zadanie:

1.       Zabezpieczyć prawidłowo na wiele lat połączenie okna z murem.

2.       Ograniczyć występowanie mostków termicznych wokół okien.

3.       Poprawić mikroklimat pomieszczenia.

4.       Ograniczyć możliwość wystąpienia zagrzybienia wokół okien.

 

Warianty montażu:

- taśmy rozprężne

- folia paroizoalcyjna i paroprzepuszczalna

- tzw. "ciepły parapet"

- fartuch EPDM

 

Wybór wariantu zależny jest od standardu domu wybudowanego przez Państwa oraz możliwości zastosowania jednego z nich. Chętnie wspólnie z Państwem przeprowadzimy analizę możliwości i wybierzemy odpowiedni wariant. Zapraszamy do naszego biura.

Okno zamontowane tradycyjnym sposobem

Okno zamontowane systemem trójwarstwowym

Termoparapet

Montaż pasywny w warstwie docieplenia

Montaż okien w domu pasywnym polega na zamontowaniu okien w warstwie ocieplenia, a nie w warstwie konstrukcyjnej. Tak więc okno jest wysunięte poza krawędź muru i mocowane jest na specjalnych kątownikach w warstwie ocieplenia. Dzięki temu unika się schładzania warstwy konstrukcyjnej (muru). Dodatkowo dba się o zapewnienie odpowiedniej szczelności, tak aby wyeliminować przepływ powietrza i migrację pary wodnej.

Przebieg izoterm w oknie zamontowanym w konstrukcji
muru i w warstwie docieplenia

 

Sposobu montażu okien w warstwie docieplenia:

 

– konsole montażowe - naszym partnerem jest firma Knelsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– system montażu okien w termoramach, przykładem może być system MOWO , EMO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sam sposób montażu okien w warstwie docieplenia tzw. pasywny  zależy od wielu czynników. Każdy dom posiada swoją specyfikę i taki projekt jak montaż w warstwie docieplenia wymaga współpracy. Gotowi jesteśmy ja podjąć
i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania.

Test szczelności budynku
Blower Door Test

Blower Door Test

 

Test szczelności jest bardzo przydatnym narzędziem przydatnym podczas budowy domu. Nie jest drogi ale wiedza po badaniu - bardzo przydatna. Oprócz mostków termicznych , najwiekszym "wrogiem" naszych budynków są nieszczelności- dachu, ścian, wszelkich połączeń materiałów o odmiennej budowie. Dobrym przykładem może byc tez okno czy chociażby połaczenie krokiew drewnianych z murem itp. Szacuje się ,że straty energii cieplnej wynikające z nieszczelnosci to ok 30% ogółu strat. Bez takiego testu nie uzyskacie Państwo wiedzy o stanie technicznym wybudowanego przez Państwa domu. Zaden dom energooszczedny i pasywny nie moze byc zamieszkany przed wykonanien takiego testu. Daje szanse na wprowadzenie ewentualnych poprawek , napraw zanim dom zostanie ukończony, Warto!

Dlaczego szczelność budynku ma tak wielkie znaczenie

Metoda pomiaru ciśnieniowego z użyciem wentylatora

 

Badanie polega na wytworzeniu różnicy ciśnień w budynku lub pomieszczeniu przy użyciu wentylatora umieszczonego np. w drzwiach oraz pomiarze przepływu powietrza przy różnych wartościach ciśnienia/podciśnienia. Różnica ciśnień powoduje wypływ powietrza przez nieszczelności obudowy budynku. Dziury w obudowie budynku lokalizujemy przy użyciu kamery termowizyjnej, zadymiania i innych sprawdzonych metod.

Metoda termowizyjna

 

Badanie termowizyjne inaczej Termowizja, to skuteczna i bezkonkurencyjna metoda diagnostyczna szczelności budynków. Polega na bezinwazyjnym pomiarze i przeanalizowaniu rozkładu temperatur na powierzchniach przegród. Dzięki termogramom, czyli zdjęciom termowizyjnym, jesteśmy w stanie określić niekorzystne zjawiska zachodzące
w budynku oraz przyczyny ich powstawania.

 

Termowizja wykryje:

– wady izolacyjne i mostki termiczne przegród budynku,

– nieszczelności przegród, stolarki i sprawdzić poprawność jej osadzenia.

 

Mostki termiczne

Mostki termiczne są to punkty o słabych właściwościach termoizolacyjnych, które mogą doprowadzić do przemarzania, bądź zawilgocenia pomieszczeń, w których występują. Dodatkowo im więcej jest mostków termicznych, tym więcej ciepła ucieka z wnętrza domu na zewnątrz, co w rezultacie przekłada się na większe koszty zużycia energii. Najlepszym sposobem na ograniczenie powstawania mostków termicznych będzie zastosowanie montażu trójwarstwowego. Poniższe zdjęcie przedstawia wyraźne mostki termiczne tworzące się dookoła okna i na krawędziach szyb.